Polecamy


Aktualności

Corin w poszukiwaniu idealnego stanika

fot. Corin
fot. Corin
fot. Corin
fot. Corin
fot. Corin
fot. Corin
fot. Corin, konferencja prasowa
fot. Corin, konferencja prasowa
Data:03.06.2011

Firma bieliźniana Corin wraz z naukowcami Politechniki Łódzkiej i prof. Markiem Zadrożnym, kierownikiem Kliniki Chorób Piersi i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, przeprowadziła badania naukowe, których celem było stworzenie wyjątkowo wygodnego i bezpiecznego dla zdrowia kobiety biustonosza.

Większość kobiet na świecie, jak wskazują statystyki, nosi źle dobrany biustonosz. Zbyt luźny traci swoją podstawową funkcję podtrzymywania piersi, a za ciasny jest po prostu niewygodny. Ale czy to wszystkie konsekwencje noszenia źle dopasowanego biustonosza?
– Przeważająca liczba kobiet, nie zdaje sobie sprawy z problemów, jakie mogą je spotkać przez noszenie złego jakościowo, bądź źle dobranego biustonosza. Wybór tego właściwego nie tylko zapobiega powikłaniom w przyszłości, takim jak zaburzenia krążenia układu chłonnego bądź stanom zapalnym, czy obrzękom, ale również zapewnia życie w lepszym komforcie – komentuje specjalista chorób piersi i onkolog, prof. Marek Zadrożny, który nadzorował przebieg badań zleconych przez Corin.
Firma Corin, specjalizująca się w produkcji ekskluzywnej bielizny damskiej, postanowiła stworzyć produkt, który z jednej strony będzie modny i stylowy, a z drugiej, zapewni komfort w użytkowaniu i bezpieczeństwo dla zdrowia. Wraz z ekspertami i naukowcami z Politechniki Łódzkiej, pod nadzorem profesora Marka Zadrożnego, przeprowadziła badania, które pozwoliły na stworzenie optymalnego modelu biustonosza.
– Naszym nadrzędnym celem było stworzenie bezpiecznego dla zdrowia kobiety modelu biustonosza – biustonosza z odpowiednią miseczką, która nie powoduje zbędnych ucisków i prawidłowo podtrzymuje biust. Firma pozyskała fundusze na prace nad tym projektem z Unii Europejskiej, w ramach działania 5.2 POIG Profesjonalne usługi proinnowacyjne gwarancją sukcesu w biznesie – mówi Mariusz Hanczka, właściciel firmy Corin.
Badania trwały ponad rok i składały się z wielu etapów. Wszystko zaczęło się od stworzenia przestrzennego modelu 3D torsu kobiety i wirtualnego wyznaczenia miejsc nacisków i odkształceń na powierzchni modelu kobiecego ciała. W tym celu wykorzystano specjalistyczny program do symulacji komputerowych, mający zastosowanie w wysoce zaawansowanych technologiach. Modele, które wykonano na tej podstawie pozwoliły na zmianę kształtu projekcji miseczek biustonosza i wykonanie kolejnej symulacji przestrzennej. Dopiero na tak przygotowanej bazie zaczął powstawać biustonosz o nowym, ulepszonym kształcie. Jego wygodę potwierdziła grupa badanych kobiet – w różnym wieku i nosząca różne rozmiary biustonoszy. Były to kobiety zarówno młode, starsze, jak i matki kilkorga dzieci.
Wszystkie etapy badań przeprowadzone były na Politechnice Łódzkiej, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Użyto w nich między innymi kamer termowizyjnych, w tym także kamery specjalnie dedykowanej badaniom medycznym. Kamery termowizyjne charakteryzują się wysoką czułością na nawet najmniejsze zmiany temperatur.
 

PROMEDIA Jerzy Osika, Biuro Kamienica, ul. Marszałkowska 58 lok. 15, 00-545 Warszawa   |   tel. +48 22 243 45 33   |   e-mail: biuro@promedia.biz.pl