Polecamy


Aktualności

Klaudia Bartmańska - dziesiątą finalistką 6. edycji Fashion Designer Awards

Data:17.04.2014

Jury 6. edycji Fashion Designer Awards m.in.: Joanna Klimas, Agnieszka Maciejak, duet Bohoboco, Dawid Tomaszewski, Dorota Williams, Ada Fijał, Edyta Herbuś, Joanna Sokołowska - Pronobis,  Łukasz Jemioł, Andrzej Foder do ścisłego finału wybrało 9-ciu finalistów FDA. Wyniki ogłoszono podczas Półfinału konkursu w Złotych Tarasach. Dziesiąta finalistka została wybrana przez internautów w specjalnym głosowaniu przygotowanym przez organizatorów konkursu. 

Głosowanie trwało od 7 kwietnia 2014 roku do 14 kwietnia 2014 roku. Zainteresowani mogli wybrać „swój typ” spośród 11 półfinalistów konkursu. W głosowaniu zarejestrowano 5390 poprawnych głosów najwięcej zdobyła Klaudia Bartmańska z numerem 2. Zagłosowało na nią aż 1465 osób tym samym dostała się do Finału konkursu 6. edycji Fashion Designer Awards.

Klaudia Bartmańska ma 23 lata , pochodzi z Zamościa i jest studentką Politechniki Śląskiej-wydział: Architektura. Jej konkursowa kolekcja jest utrzymana w kolorystyce biało-czarnej a tworząc ją inspirowała się oczywiście szeroko pojętymi latami 20. i 30. Czerpała nie tylko z trendów jakie wówczas panowały, ale także z architektury, którą studiuje na co dzień, ze stylu art deco. 

„O Fashion Designer Awards usłyszałam w zeszłym roku i spróbowałam wówczas swoich sił, jednak nie udało mi się zakwalifikować do półfinału. Poprzez udział w konkursie chciałam przekonać się czy pasja, która od niedawna całkowicie mnie pochłonęła, ma szansę się rozwijać i być doceniona przez fachowe jury, jak również przez zwykłych odbiorców. Jestem samoukiem, a FDA stało się okazją do sprawdzenia siebie, nabrania doświadczenia, przeżycia niezapomnianej przygody, która być może ma szansę przerodzić się w coś poważniejszego.” mówi młoda projektantka.

Klaudia tak jak i inni Finaliści FDA zaprezentuje swoja kolekcję 12 maja na gali finałowej Fashion Designer Awards i zawalczy o fantastyczne nagrody: staż w atelier Alexandry Moury w Lizbonie, 15.000 zł. Ufundowane przez MSKPU, wyjazd na targi tkanin w Illie we Francji od partnera strategicznego Whirlpool z technologią 6-ty Zmysł Kolory. Staże w atelier u projektantów: Bohoboco, Dawida Tomaszewskiego w Berlinie.
 

PROMEDIA Jerzy Osika, Biuro Kamienica, ul. Marszałkowska 58 lok. 15, 00-545 Warszawa   |   tel. +48 22 243 45 33   |   e-mail: biuro@promedia.biz.pl