Polecamy


Aktualności

Znamy zwycięzców XV edycji konkursu OFF Fashion!

Data:28.05.2014

24 maja odbył się w Kielcach finał XV edycji OFF Fashion, konkursu dla młodych, awangardowych projektantów mody. Pierwsze miejsce zajęła Zofia Osińska, otrzymując tym samym tytuł „Najlepszego Projektanta Offowego Sezonu” i czek na 15 tysięcy złotych.

W sobotę 24 maja zakończyła się XV edycja Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. Zarówno jurorzy, jak i organizatorzy wydarzenia zgodnie przyznają, że poziom prac zgłoszonych do wiosennej odsłony konkursu był najwyższy w historii imprezy. Do finału zakwalifikowało się aż 23 projektantów. Podczas gali w Kieleckim Centrum Kultury ogłoszono laureatów głównych nagród oraz nazwiska zdobywców wyróżnień przyznawanych przez partnerów konkursu.

Laureatką pierwszego miejsca została Zofia Osińska, studentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, która w tym roku zadebiutowała jako uczestniczka OFF Fashion. Projektantce wręczono czek na kwotę 15 tysięcy złotych. Drugie miejsce i nagroda w wysokości 6 tysięcy złotych również przypadły w udziale konkursowemu debiutantowi – Michałowi  Mrzygłódowi. „Call of Duty” to kolekcja stacjonującego w Londynie projektanta, która stanowi oryginalną propozycję dla odważnych i „buntowniczych mężczyzn. Zdobywczynią III nagrody – czeku na kwotę 3 tys złotych – została Aneta Zielińska z Krakowa. Utalentowana designerka startowała w konkursie siedem razy, trzykrotnie zdobywając III nagrodę.

XV edycji OFF Fashion przyświecało hasło „Buntownicy”. Podczas poprzedzającego wręczenie nagród show na scenie Kieleckiego Centrum Kultury pojawili się tancerze stylizowani na buntownicze gwiazdy muzyki i srebrnego ekranu, np. Johna Lennona, Micka Jaggera czy Elvisa Presleya. Pokaz finałowy „Słodcy buntownicy” utrzymany był w klimacie zainspirowanym filmem „Czekolada”. Podczas sobotniej gali, oprócz prac finalistów konkursu, zostały zaprezentowane kolekcje studentów duńskiego TEKO Via University oraz Narodowej Akademii Sztuk Pięknych ze Lwowa. Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół Elektryczne Gitary. Galę poprowadziła prezenterka Telewizji Polskiej Paulina Chylewska oraz Mateusz Szymkowiak. Projektantów wspierał również Hotel Odyssey w Kielcach.

Rekordowa liczba zgłoszeń i najwyższy dotychczas poziom kolekcji to nie jedyne sukcesy kieleckiego konkursu. Już w lipcu OFF Fashion zaprezentuje się się po raz pierwszy podczas jednej z najbardziej prestiżowych imprez modowych na świecie – Alta Moda Roma. Już 16 lipca w ogrodach Ambasady Polskiej w Rzymie odbędzie się specjalny pokaz, w którym swoje projekty pokażą Aneta Zielińska, Michał Mrzygłód i Łukasz Stachowicz.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne:
I miejsce Zofia Osińska – czek na 15 tys zł
II miejsce Michał Mrzygłód – czek na 6 tys. zł
III miejsce  Aneta Zielińska – czek na 3 tys. zł

 

PROMEDIA Jerzy Osika, Biuro Kamienica, ul. Marszałkowska 58 lok. 15, 00-545 Warszawa   |   tel. +48 22 243 45 33   |   e-mail: biuro@promedia.biz.pl